مایکروسافت بینگ و موتور جستجوی روسی Yandex روز دوشنبه پروتکل جدیدی را معرفی کردند که برای سرعت بخشیدن به به روز رسانی جستجوی وب سایت ها طراحی شده است.

این پروتکل که IndexNow نام دارد که از یک API استفاده می‌کند تا به وب‌سایت‌ها اجازه دهد به راحتی موتورهای جستجو را در زمان ایجاد، به‌روزرسانی یا حذف محتوا مطلع کنند. هنگامی که موتورهای جستجو از به روز رسانی ها مطلع شدند، می توانند به سرعت خزیده و تغییرات وب سایت را در فهرست و نتایج جستجوی خود منعکس کنند.

مایکروسافت در بلاگ Bing توضیح داد: «اطمینان از در دسترس بودن اطلاعات به موقع برای جستجوگران بسیار مهم است. “با این حال، از نظر تاریخی، یکی از بزرگترین دردسرهای صاحبان وب سایت این است که موتورهای جستجو به سرعت آخرین تغییرات وب سایت خود را کشف کرده و در نظر بگیرند. ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد تا URL های جدید کشف و در موتورهای جستجو فهرست شوند، که منجر به از دست دادن ترافیک بالقوه، مشتریان و حتی فروش می شود.

مایکروسافت اظهار داشت که IndexNow ابتکاری برای اینترنت کارآمدتر و بازتر است

او توضیح داد که با گفتن به موتورهای جستجو که آیا یک URL تغییر کرده است یا خیر، صاحبان وب‌سایت سیگنال واضحی را ارائه می‌دهند که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا خزیدن آن URL‌ها را در اولویت قرار دهند. این نیاز به خزیدن های اکتشافی برای آزمایش اینکه آیا محتوا تغییر کرده است را محدود می کند.

علاوه بر این، جستجو باز می شود زیرا با اطلاع رسانی به یک موتور جستجو، یک وب سایت به تمام موتورهای جستجویی که IndexNow را اتخاذ کرده اند، اطلاع می دهد.

نبود استاندار

گرگ استرلینگ، معاون بینش بازار در Uberall، سازنده راه حل های بازاریابی موقعیت مکانی مستقر در برلین، اظهار داشت: «IndexNow ایده خوبی است زیرا فرآیند فهرست بندی محتوای جدید را ساده می کند.

جان الکساندر، معاون مدیریت محصول در Akamai Technologies، یک ارائه دهنده خدمات شبکه تحویل محتوا در کمبریج، ماساچوست، توضیح داد که در حال حاضر هیچ استانداردی برای به روز رسانی موتورهای جستجو وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *