در روز 5 شنبه فیسبوک نامش را به متا تغییر داد.

این تغییر نام در کنفرانس واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فیس بوک کانکت اعلام شد. نام جدید منعکس کننده جاه طلبی های رو به رشد شرکت فراتر از رسانه های اجتماعی است. فیس‌بوک که اکنون با نام متا شناخته می‌شود، نام جدید را بر اساس اصطلاح علمی تخیلی متاورس برای توصیف دیدگاه خود برای کار و بازی در دنیای مجازی انتخاب کرده است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا گفت: «امروز ما به عنوان یک شرکت رسانه‌های اجتماعی دیده می‌شویم، اما در DNA خود، شرکتی هستیم که فناوری ایجاد می‌کند تا مردم را به هم متصل کند، و متاورس مرز بعدی است، درست مانند شبکه‌های اجتماعی که شروع کردیم.» این شرکت همچنین در اعلام نام جدید اعلام کرد که از تاریخ 1 دسامبر، شاخص سهام خود را از FB به MVRS تغییر خواهد داد. قیمت سهام متا در روز پنجشنبه بسته شد.

در ماه july، این شرکت تشکیل تیمی را اعلام کرد که بر روی متاورس کار می کند. دو ماه بعد، این شرکت گفت که اندرو “بوز” بوسورث را که در حال حاضر رئیس بخش سخت افزار شرکت است، به سمت مدیر ارشد فناوری در سال 2022 ارتقا خواهد داد. و در نتایج درآمد سه ماهه سوم خود در روز دوشنبه، شرکت اعلام کرد که از سه ماهه چهارم، Reality Labs، بخش سخت‌افزار خود را به بخش گزارش‌دهی خود تقسیم خواهد کرد.

زاکربرگ روز پنجشنبه در نامه‌ای نوشت: «امید ما این است که در دهه آینده، متاورس به یک میلیارد نفر برسد، صدها میلیارد دلار تجارت دیجیتال را میزبانی کند و از مشاغل میلیون‌ها سازنده و توسعه‌دهنده حمایت کند.»

طی چند سال گذشته، این شرکت تلاش‌های خود را در زمینه سخت‌افزار افزایش داده است، با معرفی خطی از دستگاه‌های تماس ویدیویی Portal، عینک Ray-Ban Stories و عرضه نسخه‌های مختلف هدست‌های واقعیت مجازی Oculus. این شرکت نشان داده است که واقعیت افزوده و مجازی بخش مهمی از استراتژی آن در سال‌های آینده خواهد بود.

او همچنین در این هفته گفت که حدود 10 میلیارد دلار در سال آینده برای توسعه فناوری های مورد نیاز برای ساخت متاورس هزینه خواهد کرد.

دمو یک انیمیشن نرم افزاری شبیه پیکسار بود که شرکت امیدوار است روزی بسازد. این نسخه نمایشی شامل کاربرانی بود که در فضا به عنوان نسخه‌های کارتونی خود یا شخصیت‌های خارق‌العاده مانند یک ربات که خود مجازی آن‌ها را نشان می‌دهند، قرار می‌گرفتند. زاکربرگ از بخشی از آن استفاده کرد تا سایر شرکت های فناوری را به سرکوب نوآوری با هزینه های بالای توسعه دهندگان متهم کند.

زاکربرگ می‌گوید که بسیاری از این موارد بسیار دور است، زیرا عناصر متاورژن به طور بالقوه در عرض 5 تا 10 سال به جریان اصلی تبدیل می‌شوند. زاکربرگ افزود: این شرکت انتظار دارد «برای سال‌های آینده، قبل از اینکه متاورس به مقیاس برسد، میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کند».

زاکربرگ گفت: «ما معتقدیم متاورس جانشین اینترنت موبایل خواهد بود.

علاوه بر این، متا یک هدست واقعیت مجازی جدید به نام Project Cambria را معرفی کرد. این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که این دستگاه یک محصول رده بالا با قیمت بالاتری نسبت به هدست 299 دلاری Quest 2 خواهد بود. زاکربرگ گفت که پروژه کامبریا سال آینده منتشر خواهد شد.

متا همچنین نام اولین عینک هوشمند کاملاً AR خود را اعلام کرد: Project Nazare. این شرکت در یک پست وبلاگی گفته است که این عینک “هنوز چند سالی است که تولید شده است”. زاکربرگ گفت: “ما هنوز راه هایی برای رفتن با نازاره داریم، اما پیشرفت خوبی داریم.”

زاکربرگ در تماسی با تحلیلگران روز دوشنبه به شدت ادعاها و انتقادات موجود در گزارش های ناشی از اسناد ارائه شده توسط هاوگن را رد کرد.

منبع: cnbc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *